شیعه پاسخ نمی دهد

سوالات بی پاسخ که باید از شیعه پرسیده شوند – سرخاب و سفید آب

خدا همراه چه کسی است؟

در سوره توبه آیه 40 ، خطاب به ابوبکر رضی الله عنه از جانب پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم آمده: لاتحزن ان الله معنا یعنی غمگین مباش که خدا با ماست. سوال ما این است که بهترین توضیح و تفسیر پیرامون آیات قرآنی، توضیح و تفسیر یک آیه با آیات دیگر است، یعنی یک آیه را با آیات دیگر توضیح دهیم. خوب می شود بفرمایید معیت و همراهی خداوند در آیات دیگر نسبت به چه کسانی بیان شده است؟!! در همه جای قرآن این معیت با متقین(مع المتقین) و صابرین(مع الصابرین) و مومنین(مع المومنین) و بطور کل با افراد نیکوکار و مومن است نه با غاصب خلافت الهی، نه با ظالم، نه با غاصب فدک، نه با منافق، نه با ترسو، نه با فردی بی ایمان!!!(واقعا برای آقایان محترم رافضی جای بسی تاسف است که القاب برازنده خود را نثار بهترین مومنین می کنند)

Advertisements

20 دیدگاه»

  شیعه بی خبر از فقه wrote @

سلام علیکم
ببین برادر مسلمان من نه از فقه خبر دارم نه از روایات سر در میارم
فقط بینی بین ا… چند تا سوال دارم جوابشو واسم مستدل بده
نه روایات برام بیار نه آیه
1_ دشمن درجه یک کل جهان(چه اسلام چه مشرک اهل کتاب) چه تفکریه؟
خداوند رو گواه میگریم که بجز تفکر امپریالیسم و صهیونیسم نیست
من کاری به شیعه سنی ندارم
2_ولی چرا در اکثر کشورهای حاشیه خلیج فارس و البته عربستان(پرچمدار اهل سنت) پایگاه امریکایی وجود داره ؟
3-سفارت اسراییل (کشوری که روی استخوان فلسطینی های(چه سنی چه شیعه) بنا شده در ممالک اسلامی سنی نشین چه میکند؟
4_دلیل همکاری مصر(دانشگاه الازهر مصر) با اسراییل علیه برادران فلسطین چیست؟
5_چرا شیوخ خلیج فارس بر علیه حزب ا… توطه میکند مگر نه آنکه در صف مقدم جنگ علیه دشمنی هستند که شمشیر رابرای اسلام از رو بسته؟
6_دلیل همکاری ممالک سنی نشین با صدام حسین بر علیه ایران در جنگ هشت ساله چه بود؟
7_ خدمات اسامه بن لادن به اسلام چه بوده که از ایشان به احترام یاد می کنید؟مگر نه انکه بانی لشگر کشی مشرکین به ممالک اسلامی شد؟
8_توجیه شما از گنبد قبر رسول ا…(صلوات الله علیه و آله) در کشوری که شیعه را به شرک قبور متهم می کند چیست؟

قبل از جواب دادن این را به یاد داشته باش اول بدون تعصب به مذهب و قوم در درگاه خدا و وجدان جواب را به خودت بده بعد برای من
و خدا راشاهد میگیرم اگر شما مرا قانع کردید عقاید شما را قبول میکنم
خداوند شاهد است…………………………..

  علی wrote @

ما تمامی مسلمین و حکام ایشان را در قضیه فلسطین و یا هر مسلمان مظلوم دیگری(مثلا چچن یا مسلمین چین که کشته شدند و غیره…) مقصر می دانیم، از کشورهای بی تفاوت اسلامی گرفته تا کسانی چون حکومت فرقه گرا و ضدجهوری و نا اسلامی ایران که با لعن و نفرین و بازی با احساسات مردمی و انجام کارهای بیهوده، در صفوف مسلمین اختلاف می اندازند، همگی اینها مقصرند و ما از کسی دفاع نمی کنیم و البته چون مشکلات هر کشوری مربوط به خودش می باشد بنابراین بیشتر انتقادات ما متوجه کشور خودمان بوده است وگرنه در قضایای جهانی همه مقصر خواهند بود و ما به کمک و دوستی و همکاری با اسرائیل موافق نیستیم. و اما یک نکته اینکه توجه داشته باشید در کشورهای عربی چون ایران شعار دیانت ما عین سیاست ماست وجود ندارد و در آنجا سیاست جدا از دین است ولی در ایرانی که نائب امام زمان فرمان می راند و دین و سیاست عین هم هستند، می بینیم که بر خلاف همان دین می آیند و با کمونیستها و کافرانی چون چین و روسیه و کره و کوبا روابط تجاری و دوستانه و تنگاتنگ و نزدیکی برقرار می کنند و در برابر کشتار مسلمین در چچن روسیه و چین ساکت می شوند! ولی از آن طرف اجازه ساخت یک مسجد ناقابل در شهرهایی چون تهران و اصفهان را به اهل سنت نمی دهند ولی سنگ مردم سنی فلسطین را دائم به سینه می زنند(یعنی تضاد در عقیده، یعنی حقه بازی و سیاست بازی) در مورد القاعده باید گفت طالبان با القاعده تفاوت دارد و در میان ایشان گروههای میانه رو نیز هستند ولی ما نیز با افراط گری و ترور و آدمکشی مخالفیم و در مورد بن لادن نیز نظری نداده ایم(لطفا آدرس آنرا بگویید) و در مورد گنبد قبر رسول خدا باید بگویم که عملی اشتباه است و برخی از علما سنی نیز این مسئله را تذکر داده اند ولی به علت جو نامناسبی که ایجاد می شود تاکنون اقدامی صورت نگرفته است. در مورد تعصب به مذهب باید بگویم که قبلا شیعه بوده ام و این سخن در مورد من صدق نمی کند، چون اگر تعصبی داشتم عقاید غلط شیعه را کنار نمی گذاشتم، دوست عزیز در اسلام تنها دین داریم و مذاهب و فرقه ها در قرون بعدی ایجاد شده اند و برای فهم دین تنها باید به قرآن و سنت متواتر و عقل رجوع کرد و ما نیز کسی را به سنی یا شیعه شدن دعوت نمی کنیم، بلکه تنها به دین اسلام دعوت می کنیم. دوست عزیز، در شناخت اسلام عینک سیاه سیاست و تعصب و خرافات را بردار و توجهی به این دعواهای زرگری که در هر قرنی بوده نداشته باش تا انشاء الله موفق شوی، سیاسیون ، دین را نردبانی برای حفظ حکومت خود کرده اند و دلشان به حال هیچ کس نمی سوزد. برای اینکه بهتر به سخنان ما و بی طرف بودن ما پی ببرید توصیه می کنم کتاب دردسر(خوارج را بهتر بشناسیم) نوشته علیرضا حسینی را مطالعه کنید، چون در آنجا مسائل مطرح شده شما کاملا تشریح داده شده است، موفق باشید

  شیعه بی خبر از فقه wrote @

– شما مى‏گوييد پيامبر اكرم ( ص ) خليفه معيّن نكرد و تعيين آن را به عهده مردم گذاشت .

اگر اين كار حضرت ، حقّ و به صلاح امّت و تضمين كننده هدايت مردم بود ، پس بر همه واجب است از او متابعت كنند ؛ چون كار او بايد براى تمام خداجويانى كه معتقد به قيامت هستند ، الگو باشد : ( لقد كان لكم في رسول اللّه أسوة حسنة لمن كان يرجوا اللّه واليوم الآخر ) الأحزاب : 21 . .

بنا بر اين ، كار ابوبكر كه خليفه معيّن كرد بر خلاف سنّت پيامبر ( ص ) و موجب ضلالت امّت بود .

و هم‏چنين كار عمر كه تعيين خلافت را به عهده شوراى شش‏نفره نهاد نيز برخلاف سنت پيامبر ( ص ) وسيره ابوبكربود .

و اگر چنانچه بگوييد كار ابوبكر و عمر به صلاح امّت بود ، پس بايد ملتزم باشيد كه كار رسول اكرم ( ص ) صحيح نبوده است ، نستجير باللَّه من ذلك‏ ر . ك : المناظرات في الإمامة ، ص 246 و 259 ؛ قصص العلماء : 391 ؛ مناظره شيخ صدوق با ملك ركن الدولة و مناظره مأمون با علماى اهل سنّت . .

  علی wrote @

حضرت ابوبکر(رض) خلیفه ای را به اجبار بعد از خود نگذاشت، بلکه معرفی حضرت عمر تنها حالت نامزدی و معرفی را داشته است و انتصاب خلیفه با بیعت مهاجرین و انصار مشروعیت می یابد و البته پس از رحلت حضرت ابوبکر با حضرت عمر و همینطور حضرت عثمان و حضرت علی بیعت صورت گرفته نه اینکه اینها خودشان بر مسند خلافت تکیه زده باشند و اما اینکه چرا ابوبکر جانشین گذاشته ولی پیامبر نگذاشته!!! باید گفت چرا شمایی که منکر قیاس هستید ناگهان در اینجا دست به قیاسی مع الفارق می زنید و شخص نبی را که متصل به وحی است با شخصی غیر نبی قیاس می کنید؟!! آیا شئونات اجتماعی و سیاسی و حکومتی این دو هیچ تفاوتی با هم ندارند؟!!! اینکه پیامبر(ص) جانشین نگذاشته چندین دلیل داشته و ربطی به الگو نبودن ایشان ندارد. شما اول باید بفهمید که وحی و دستوری از جانب خداوند نبوده وگرنه پیامبر(ص) اینکار را می کرد و هر یک از اعمال جانشینی که از طرف خود دین تعیین شده باشد بنام همان دین تمام خواهد شد(فراموش نکنید از نظر ما کسی معصوم نیست و پس از خاتمیت وحی نیز وجود ندارد) و معلوم نیست انتهای این سلسله به کجا ختم شود و بنابراین با ختم نبوت همه چیز تمام شده و انتخاب آن به اختیار شورا و خود امت گذاشته شده است تا کسی بهانه نداشته باشد که نائب پیامبر اسلام ما را گمراه کرد. در ضمن روایات نیز حاکی از این هستند که ابوبکر در معرفی عمر با دیگران مشورت کرده است، از جمله: ابن سعد و طبری و غیره با اسانید متعددی روایت کرده‌اند که ابوبکر وقتی به بستر بیماری افتاد عبدالرحمان بن عوف را فرا خواند و به او گفت: در مورد عمر بن خطاب به من بگو. عبدالرحمان گفت: تو مرا از چیزی می‌پرسی که خودت آن را بهتر می‌دانی. ابوبکر گفت: گرچه بهتر می‌دانم. عبدالرحمان گفت: سوگند به خدا او بهترین کسی است که مورد نظر شماست. سپس عثمان بن عفان را فرا خواند و گفت: در مورد عمر به من بگو. عثمان گفت: تو از همه ما به او آگاه‌تر هستی. گفت: با اینکه از شما به او آگاهترم(می‌خواهم نظر شما را بدانم).عثمان گفت: آنچه من در مورد او می‌دانم این است که درون او بهتر از ظاهر اوست، و در میان ما هیچ کسی مانند او وجود ندارد. ابوبکر گفت: خداوند بر تو رحم نماید، سوگند به خدا اگر او را ترک می‌کردم از تو فراتر نمی‌رفتم. و با سعید بن زید اباالاعور و اسید بن حضیر و دیگر مهاجرین و انصار مشورت کرد. اسید گفت: او بعد از تو بهترین است، برای آنچه سبب رضامندی (خدا) می‌شود راضی می‌گردد، و بر آنچه سبب ناخشنودی (خدا) می‌شود ناخشنود می‌گردد، آنچه پنهان می‌نماید بهتر از آن چیزی است که اظهار می‌نماید، و هیچ‌کسی در به دست گرفتن این امر از او قوی‌تر نیست.

  شیعه بی خبر از فقه wrote @

آيا ابوبكر، همراه رسول خدا (ص) بوده است؟

اولاً: بايد ثابت شود همراه رسول خدا صلى الله عليه وآله در غار، ابوبكر بوده نه شخص ديگري. روشن است كه از خود آيه قرآن كريم چنين مطلبى هرگز ثابت نمى‌شود؛ چرا كه در آيه غار، هيچ اسمى از ابوبكر برده نشده و صرفا سخن از همراهى است كه با رسول خدا در غار بوده است؛ اما اين كه آن همراه چه كسى است، بايد به كمك روايات موجود در منابع تاريخى و روائى ثابت شود كه آن‌هم با مشكلاتى مواجه است كه ما به صورت مختصر بعد از نقل اصل روايات در منابع اهل سنت به آن‌ها اشاره خواهيم كرد.
محمد بن اسماعيل بخارى مى‌نويسد:
حدثنا محمد بن سِنَانٍ حدثنا هَمَّامٌ عن ثَابِتٍ عن أَنَسٍ عن أبي بَكْرٍ رضي الله عنه قال: قلت لِلنَّبِيِّ صلى الله عليه وسلم وأنا في الْغَارِ: لو أَنَّ أَحَدَهُمْ نَظَرَ تَحْتَ قَدَمَيْهِ لَأَبْصَرَنَا فقال ما ظَنُّكَ يا أَبَا بَكْرٍ بِاثْنَيْنِ الله ثَالِثُهُمَا.
انس از ابوبكر نقل كرده است كه گفت: هنگامى در غار بودم، به رسول خدا (ص) گفتم: اگر يكى از آن‌ها (كفار قريش) زير پاهاى خود را نگاه كند، ما را خواهد ديد، آن حضرت فرمود: چرا نگرانى در باره دو نفرى كه سومى آن دو، خداوند است.
البخاري الجعفي، محمد بن إسماعيل ابوعبدالله (256هـ)، صحيح البخاري، ج 3، ص 1337، ح3453، كتاب المناقب، بَاب مَنَاقِبِ الْمُهَاجِرِينَ وَفَضْلِهِمْ، تحقيق د. مصطفي ديب البغا، ناشر: دار ابن كثير، اليمامة – بيروت، الطبعة: الثالثة، 1407 – 1987.
همين روايت را با تفاوت‌هايى در متن و سند در جاهاى ديگر بخارى نيز نقل كرده است:
البخاري الجعفي، محمد بن إسماعيل ابوعبدالله (256هـ)، صحيح البخاري، ج 3، ص 1427، ح3707 و ج 4، ص 1712، ح4386، تحقيق د. مصطفي ديب البغا، ناشر: دار ابن كثير، اليمامة – بيروت، الطبعة: الثالثة، 1407 – 1987.
اين روايات ثابت مى‌كند كه ابوبكر به همراه رسول خدا در غار بوده است. صرف نظر از مشكلاتى كه در سند آن و به ويژه در انس بن مالك كه با امير مؤمنان عليه السلام ميانه خوشى نداشته وجود دارد، اين روايت با روايت ديگرى كه بخارى در صحيح خود از عائشه نقل كرده است، در تعارض است:

  علی wrote @

دقت داشته باشید که برای تحقیق و بررسی در روایات و احادیث و سنت پیامبر(ص) می بایست به موارد قطعی و متواتر و مسلم و واضح تاریخی چنگ زد نه اینکه یک خبر را به نفع خود از یک کتاب بیرون بکشید، بطور حتم این شیوه نزد هیچ کس منطقی نیست، در مورد یار غار نبی اکرم(ص) باید به صراحت گفت که اجماع علما و مفسرین و تاریخ نویسان و محدثین اهل سنت و حتی اهل تشیع بر این هستند که شخص مورد نظر کسی نبوده جز ابوبکر خلیفه اول، حال شما برای رد این مزیت و برتری ابوبکر می آیید و به هر ریسمانی چنگ می زنید، مگر یکی از دلایل شما در اثبات حقانیت مذهبتان، بودن احادیثی شیعه پسند در کتب اهل سنت نیست؟ پس چطور ناگهان در اینجا هیچ توجهی به جمع کثیر مفسرین و تاریخ نویسان و علمای خود ندارید که همگی شخص خلیفه اول را یار غار دانسته اند؟ چطور شد که اینجا تغییر روش دادید؟!!! البته دلیل آن روشن است و نیازی به توضیح ندارد. در ضمن اگر کسی بگوید ابوبکر در غار یک ابوبکر دیگر بوده ما می گوییم آن ابوبکر در قبا یک ابوبکر دیگر بوده است و شما از کجا متوجه شده اید که این همان ابوبکر خلیفه اول بوده است؟ مگر هرگاه نام ابوبکر کنار عمر ذکر شود همان ابوبکر می شود و اگر بنا به این باشد که هرجا که پیامبر(ص) بوده ابوبکر نیز بوده و این دو نیز همیشه نزدیک هم بوده اند. دلیل این اختراع جدید شما تنها یک چیز است، شما در برابر سوال ما که گفته ایم در آیه غار آمده: خدا با ماست (ان الله معنا) و مگر معیت خدا با غاصب خلافت و فرد ظالم و منافق و ترسو است و این معیت همیشه در قرآن نسبت به متقین و مومنین ذکر شده است، خوب شما در برابر این سوال دندان شکن پاسخی نداشته اید و به همین خاطر آمده اید و پس از 1400 سال(بر خلاف اجماع مفسرین شیعه و سنی) دست به اکتشاف زده اید و کل داستان را منکر شده اید که اصلا ابوبکر در غار نبوده است!!! در مورد موارد متعددی که نام خاندان چه کسی در قرآن بوده یا نبوده؟ باید گفت اینها چیزی را ثابت نخواهد کرد و ربطی و سودی ندارند و ما بارها گفته ایم که بحثهای بی سر و ته با شیعیان را کنار بگذارید و شیعه تنها باید این موارد را از قرآن و سنت و عقل ثابت کند، مواردی چون: خلافت من عندالله و بلافصل علی، داشتن عصمت و علم غیب، ساخت و تزئین قبور، عزاداری(زنجیر زدن و سینه زدن و برپایی روضه و دهه) و وجود امام زمان فرزند حسن عسکری، وقتی اشتباه بودن این موارد نزد ما ثابت است، موارد دیگر در حاشیه می روند و در واقع بطلان مذهب رافضی گری ثابت شده است، والسلام

  شیعه wrote @

سلام
آشنایی با پیامبر (ص) از منظر اهل سنت
پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله وسلم فرمود:

«خدايا! من جز بشري نيستم پس هر كس را كه از مسلمانان، ناسزايش گفتم يا لعنت كردم يا تازيانه‏اش زدم و او اهل آن لعنت يا دشنام نبود، آن را بري او مايه رحمت و بركت قرار بده.»
الف: صحيح بخاري، ج 8، ص 96، كتاب الدعوات، باب قول النبي : من آذيته فاجعله له زكاةً و رحمةً.

ب: صحيح مسلم، ج 4، ص 2007، كتاب البر و الصلة و الآداب، باب 25.

ج: سنن ابي‏داود، ج 4، ص 215، كتاب السنة، باب في النهي عن سب اصحاب رسول‏اللّه
يا هيچ مسلماني مي‏پذيرد كه آن حضرت به كسي دشنام داده باشد؟ يا بيهوده كسي را تازيانه بزند يا لعنت كند؟

  علی wrote @

توجه داشته باشید که ما پیامبر را تنها در حوزه وحی، معصوم از خطا می دانیم و در جاهای دیگر امکان خطا داشته که البته توسط وحی متذکر می شده است و در مورد اینکه پیامبر اینکار را نکرده، پس لازم است بدانید چهار ماه بعد از احد، پیامبر(ص) چهل نفر و یا به روایتی هفتاد نفر از برگزیدگان انصار را که قراء نامیده می‌شدند به تقاضای رئیس قبیله بنی عامر برای آموزش قبیله بدانجا فرستاد. در راس آنها منذر بن عمرو بود که پیش از اسلام هم نوشتن می‌دانسته. در بئر معونه که آبی است در کوه بر سر راه مدینه به مکه، کافران بر سر آنها ریخته، همه را کشتند. پس از این حادثه پیامبر(ص) بسیار غمگین شدند و هر روز آن کافرین را لعن می کردند که البته از همین لعن مداوم کفار نیز نهی می شوند. دوست عزیز قانون کلی در اسلام و چیزی که از آیات و احادیث متواتر اثبات می شود این است که مسلمین از لعن و ناسزا گویی نهی شده اند(مخصوصا نسبت به خودشان، مثل بسیاری از دعاهای شیعه که خطاب به مسلمین است نه کافرین) حال شما دوست دارید که لعن کننده باشید به ما ربطی ندارد و حتی عقل و منطق نیز مخالف چنین سیره و روشی را حکم می کند(عاقل به یک اشاره)

  سامان پارسی wrote @

بابا حسین مرد ابوبکر مرد علی مرد امام رضا مرد عمر مرد محمد مرد جعفرصادق مرد عثمان مرد پزید و معاویه هم مردند، که چی چه فرقی میکنه حق کی بود و نبود به چه درد زمان حال میخوره این حرفا
مگه ژاپن و کره و آمریکا و انگلیس و فرانسه و آلمان که پیشرفت کردن محمد علی و ابوبکر و حسین داشتن، چی داشتن که به اینجا رسیدن. شما سایتت اگه مرده نظر منو بذاره. اگه بذاری خیلی مری که تو مسلمونا یه جا دموکراسی هست. عزیزم برو فکر نان باش ک خربزه آبه ما کشورهای اسلامی تو چه چیزی تو دنیا اولن ها
توی علم؟ توی ثروت؟ توی عدم بی کاری؟ توی قدرت نظامی؟ توی عدم داشتن فقر؟ توی صادرات؟ توی فناوری اطلاعات؟ توی تولید؟ توی چی
فقط توی دعوا باهم و خرافات اولیم
بابا ایهاالناس ملت مسلمون بنده خدا بشر آدمیزاد، خدا بهت عقل داده. اصلا بر فرض مثلا سنی بیاد شیعه رو قانع کنه حق با سنی بوده و ابوکر باید جانشین میشده یا شیعه بیاد سنی رو قانع کنه که حق با اون بوده، چه فرقی به حال اکنون شما داره، آیا این چیزی عوض میشه؟ خلیفه اول ابوکر بود و خلیفه چهارم علی، والسلام، اگه هرکدوم قانع هم بشین باز این چیزا دیگه عوض بشو نیست. دست بردارین بابا این کتاب قران چه کمک به دانش بشریت کرده، اگه جوابت اینکه کرده چرا پس ما جز جهان سومی ها هستیم، جز دست به دامن کشورهای کفار مثل چین کومونیست هستیم. کجای کارید. الان مسلمون ها با یه میلیارد جمعیت کجای دنیان ها، بگو دیگه، بگو

  شیعه wrote @

ما تمامی مسلمین و حکام ایشان را در قضیه فلسطین و یا هر مسلمان مظلوم دیگری(مثلا چچن یا مسلمین چین که کشته شدند و غیره…) مقصر می دانیم
——————————————————————————–
سوال من از شما این است آیا تا بحال از این دادی ،فریادی،بخش نامه ای, کامنتی،و…. برای این حکام یا مولوی های ساکن این ممالک فرستاده اید تا بخود ایند و به اسلام ناب برگردند؟
یا نه واجتر این است به عقاید شیعه هجمه بیاورید؟

  شیعه wrote @

ز کشورهای بی تفاوت اسلامی گرفته تا کسانی چون حکومت فرقه گرا و ضدجهوری و نا اسلامی ایران که با لعن و نفرین و بازی با احساسات مردمی و انجام کارهای بیهوده، در صفوف مسلمین اختلاف می اندازند، همگی اینها مقصرند_____________________________________________________
خوشحالم به این نتیجه رسیده ای …..
ولی در رابطه با ایران اشتباه می کنی برادر من
شاهد ما همان تحریم ها همان فشار ها همان تهدیدهایی که هر روز از طرف صهیونیست ها امریکایی ها و غرب بر ایران وارد میشود.
اینها برای دست کشیدن ایران از حمایت مردم فلسطین لبنان عراق افغانستان و… وسکوت در برابر جنایتهای این جلادان است.
نکند فکر کردی تحت فشار بودن ایران بخاطر جمع نماز،شرکت در عذاداری،زیارت قبور است؟!!!
سوا من از شما این است آیا با لعن و نفرین نکردن ما شیعیان تمام مشکلات امور مسلمان حل میشود؟
به نظر شما در حال حاضر اگر شیعیان را از صفحه روزگار حذف کنید و اصلا نبود بگیرید آیا کشور فلسطین،عراق ،افغانستان،اشغال نمیشد؟
اهل سنت که در داخل فرق خودش که با هم درگیرند
حنبلی شافعی رو تکفیر میکنه حنفی مالکی رو یکی حدیث رو محترم میشماره یکی فقط قران رو!!!!
اختلاف رو دشمن اسلام می اندازه برو ببین دست کدوم فرقه تو دست امریکا اسراییله خدارو شکر که ما را این کفار کاری نیست

  شیعه wrote @

ما از کسی دفاع نمی کنیم و البته چون مشکلات هر کشوری مربوط به خودش می باشد بنابراین بیشتر انتقادات ما متوجه کشور خودمان بوده است وگرنه در قضایای جهانی همه مقصر خواهند بود و ما به کمک و دوستی و همکاری با اسرائیل موافق نیستیم________________________________
شما باید از عقیده خود دفاع کنید نه از کسی…..
عقیده شما هم نشات گرفته از صحاح سته است
قران را هم به راحتی تفسیر به رای می کنید هیچ سختی ندارد زمانی که سخن ((مولی)) پیغمبر را به دوست تفسیر میکنید نه مقتدا دیگر ….!!
ما از مشکل جهان اسلام سخن میگوییم نه از مرزهایی که توسط انگلیس کشیده شده مشکل هر کشوری به خودش ربط دارد یعنی امر به معروف نهی از منکر و دفاع از مظلوم ایستادگی در برابر ظالم که در قرآن بارها به ان اشاره شده (نعوذ بللله) کشک!!!! از شما بعید است…
شما می گویید با دوستی و مصالحه با اسراییل موافق نیستید
من میگم :آفرین بر شما
ولی این وسط یه چیزی رو روشن کنید
نباید از کنار این قضیه گذری عبور کرد که همکاری با دشمن اسلام یعنی کفر و مقابله با حقایق اسلام و سکوت مردمی که تحت قیومیت حاکمی با این شرایط هستند برابر است با همکاری با کفر بر علیه اسلام
ما که به نظر شما کافر شده ایم بقیه هم به این نحو پس کرکره مسلمانی رو بکش پایین

  شیعه wrote @

اما یک نکته اینکه توجه داشته باشید در کشورهای عربی چون ایران شعار دیانت ما عین سیاست ماست وجود ندارد و در آنجا سیاست جدا از دین است ولی در ایرانی که نائب امام زمان فرمان می راند و دین و سیاست عین هم هستند، می بینیم که بر خلاف همان دین می آیند و با کمونیستها و کافرانی چون چین و روسیه و کره و کوبا روابط تجاری و دوستانه و تنگاتنگ و نزدیکی برقرار می کنند و در برابر کشتار مسلمین در چچن روسیه و چین ساکت می شوند!_____________________________________________________
اون که کشورهای اهل سنت این شعار را نمیدهند باید به حالشان گریه کرد چون دین ما اینگونه است .حال ایران این شعار را داده و در حد توان خود کم بیش روی حرف خود ایستاده
من نمیدانم چگونه به خود اجازه میدهید در حالی که هم فکران شما بیخیال یکی از واجبترین فرامین خدا (دفاع از حق مظلوم،ایستادگی در برابر ظالم) را ترک کرده اند بعد مارا به دعوت به اسلام خود می کنید،اگر قرار باشد با تفکرات پوچ و سطحی شما ما نیز بیخیال انسانیت شویم بهتر است کافر باشیم(البته به نظر شما)
نخیر اشتباه فاحش شما در این است که هر عقیده ای را کفر میخوانید
سوال
آیا کوبا در حال کشتار فلسطینیان است؟
چین به عراق حمله کرده؟
روسیه مردم افغانستان را تکه تکه می کند؟
اولا که اعتراضات مقامات و مردم ایران را در برابر هر کشتاری چه مسلمان چه غیر مسلمان شهره خاص عام است و اگر چند کشور اسلامی نیز با ایران هم عقیده بودند(البته کی ماشین لامبورگینی سوار بشه کی رکورد برج سازی گینس رو بشکنه اگه اعتراض کنند دیگه از کاسه چرب امریکا خبری نیست) میشد کاری از پیش برد ولی به نظر اهل سنت اوجب واجب بمب گذاری در حرمین است!!!!!!!
دوما مگر شما نمیگویید که مسایل هر کشوری مربوط به همان کشور است خب حرفی نزنید

  شیعه wrote @

ولی از آن طرف اجازه ساخت یک مسجد ناقابل در شهرهایی چون تهران و اصفهان را به اهل سنت نمی دهند ولی سنگ مردم سنی فلسطین را دائم به سینه می زنند(یعنی تضاد در عقیده، یعنی حقه بازی و سیاست بازی)
__________________________________________________________
سوال
آیا در ایران قحطی مسجد است؟
یا فکر میکنید ما در کلیسا نماز میخوانیم؟
یا نه قبله ما رو به طرف کربلاست(ای خدا )؟
یا نه ما پاپ یا خاخام میزاریم امام جماعت باشه؟
برادر من این همه مسجد خواهشا بهانه بنی اسراییلی نیار؟
اگر برای عبادت مسجد میخاین بخدا مسجد ما هم مسجده نه کلیسا نه کنیسه
ولی اگر برای چیزه غیر از عبادت مسجد میخاین شرمنده برادر

  شیعه wrote @

در مورد القاعده باید گفت طالبان با القاعده تفاوت دارد و در میان ایشان گروههای میانه رو نیز هستند ولی ما نیز با افراط گری و ترور و آدمکشی مخالفیم و در مورد بن لادن نیز نظری نداده ایم(لطفا آدرس آنرا بگویید)
__________________________________________________________
من هم نگفتم همه القاعده تند رو هستند و طالبان هم وحشی….
ولی روی سخنم با شماست که سنگ اسلام ناب را به سینه میزنید
همین وحشی گری ترور ،کشتار زن و بچه پیر جوان،جلوی دوربین سر انسانی را بریدن وهزاران موارد دیگر از دل مذهبی بر امده که شما از ان به دفاع برخواسته اید
ریگی و امثال او از مکتب وهابیت (شما از مکتب وهابیت اظهار بی اطلاعی می کنید) در آموخته اند که بنام اسلام و لشگرخدا(زیبنده آنان همان جندالشیطان است) به صغیر و کبیر رحمی ندارند اصلا انگار بویی از انسانیت نبرده اند
آیا شده از طرف اهل سنت اعتراضی (البته نه به صورت فرمایشی)در سطح تکفیر و یا عدم وابستگی به این جانیان بشود؟
برو سایت های اهل سنت رو مطالعه کن موقع اعدام ریگی ملعون انگار یک مجاهد داشت اعدام میشد نه یه جانی
توی اکثر سایت های عقیده ای اهل سنت از بن لادن به عنوان مجاهدی نستوه یاد میشود و جالب این است با لقب حفظ الله از ایشان یاد میکند!!!!!
براستی چرا خداوند باید حافظ مردی باشد که برای خون انسانی ارزشی قایل نیست؟؟

  شیعه wrote @

در مورد گنبد قبر رسول خدا باید بگویم که عملی اشتباه است و برخی از علما سنی نیز این مسئله را تذکر داده اند ولی به علت جو نامناسبی که ایجاد می شود تاکنون اقدامی صورت نگرفته است. ____________________________
بعله به همین راحتی!!!!!!!!!!!
ببخشید نمیشه به علمای و همفکرانتان بگویید به همین راحتی که از این قضیه گذشتند با بقیه قبور اهل بیت(ع) نیز همین همکاری را بکنند
و هر چند وقت یک بار به بهانه شرک هزاران نفر مردم بی دفاع را بابمبگذاری تکه تکه نکنند؟
البته قابل تامل است که در حالی که داعی مبارزه با شرک قبور(وهابیت) با چنان شدتی(تخریب همراه با بمب در چندین حرم) هم وغم خویش را به پاکسازی شرک(!!)از جهان اسلام نموده است
شاید هم به واسطه جناب عمر نمیشود خرابش کرد
البته جالبه میخواستند اینکار را بکنند ولی طبق شواهد اون طرف بالای گنبد تبدیل به سوسک شده
اینم مدرک البته شایدم اینطور نباشه
ببینید:http://www.pcparsi.com/uploaded/pcc20931f1cf52d27ed075610b21a5026c_i5065_hpa.jpg

  شیعه wrote @

در مورد تعصب به مذهب باید بگویم که قبلا شیعه بوده ام و این سخن در مورد من صدق نمی کند، چون اگر تعصبی داشتم عقاید غلط شیعه را کنار نمی گذاشتم، دوست عزیز در اسلام تنها دین داریم و مذاهب و فرقه ها در قرون بعدی ایجاد شده اند و برای فهم دین تنها باید به قرآن و سنت متواتر و عقل رجوع کرد و ما نیز کسی را به سنی یا شیعه شدن دعوت نمی کنیم، بلکه تنها به دین اسلام دعوت می کنیم_________________________________
یک نکته_شما قبلا شیعه نبوده اید_شیعه نما بوده اید
قصد توهین ندارم و منظورم با شما نیست
ولی بیشتر مانور وهابیون و تندروهای اهل سنت که روی کسانی است که با یک کیسه برنج یا صد هزار تومن پولاز مذهب شیعه خارج میشوند است
به قول یک بزرگی:اون کسی که با یک کیسه ده کیلویی برنج پشت به شیعه میکنه با یه 100کیلویی برنج پشت به اسلام میکنه با 1000کیلو برنج منکر خدا میشه
عصام عماد,تیجانی و کساندیگه ای که در خاطرم نیست
افرادی بودند که اکثر مانور اهل سنت روی شبه ها و سخنرانی های امثال ینها بر علیه شیعه بود
ولی می بینیم که همین متعصبین با همچین تعصباتی و افکاری چگونه به سمت مذهب شیعه آمدن و شدند محب اهل بیت(از روی تفکر نه برای ده کیلو برنج)
من هم قبول دارم که تنها دین است نه فرقه
ولی چشمانت را باز کن ببین کدام تفکر و برداشت از دین در حال حاظر مورد پسند خداوند است؟
شهوت رانی و باده پرستی حکام سنی نشین یا مجاهدت امام خمینی و سید حسن نصرا…
دین داری و سلوک افرادی چون ایت ا… بهجت آیت ا… بهلول یا فتواهای به دور از شان اسلام مولوی های سنی؟
قرآن و عترت باید در کنار هم باشد تا تجلی دین را مشاهده کنیم این سخن رسول خداست
من تعجب می کنیم این تفاوت فاحش رو نمیبینید
60سال پیش لشگریانی از اعراب با اون همه عده تجهیزات در برابر لشگر نوپای اسراییل ظرف6روز شکست خوردند
ولی بعداز 50سال 3000نفر نیروی چریکی با ان همه کمبود امکانات در برابر همان لشگر اسراییل (البته حالابه چهارمین نیروی نظامی مجهز و قدرتمند جهان تبدیل شده) به پیروزی میرسند
به نظر شما این همان نصرت الهی نیست
سید حسن نصرا… و یارانش دقیقا همین عقایدی که شما به اسم شرک آنان را به سخره گرفته ای دارند
آیا خداوند به مشرکین نصرت میدهد
این هم عقل دیگر چه؟

  شیعه wrote @

دوست عزیز، در شناخت اسلام عینک سیاه سیاست و تعصب و خرافات را بردار و توجهی به این دعواهای زرگری که در هر قرنی بوده نداشته باش تا انشاء الله موفق شوی، سیاسیون ، دین را نردبانی برای حفظ حکومت خود کرده اند و دلشان به حال هیچ کس نمی سوزد. برای اینکه بهتر به سخنان ما و بی طرف بودن ما پی ببرید توصیه می کنم کتاب دردسر(خوارج را بهتر بشناسیم) نوشته علیرضا حسینی را مطالعه کنید، چون در آنجا مسائل مطرح شده شما کاملا تشریح داده شده است، موفق باشید_____________________________________________________
نکته ای باید همیشه به یاد داشته باشید این است که ایران سیاستش را از قرآن و سیره زندگی اهل بیت (علیه ما سلام)میگیرد
حال اگر کوتاهی و کبودی یا نقضی در این سیاست است هزاران مشکل در این میان وجود دارد
کم کاری,نفاق،فشار خارجی و….
از روز اول انقلاب یک روز نگذاشتند به حال خودمان باشیم
اوایل انقلاب با ترور اشوب و تجزیه طلبان
بعدش جنگ هشت ساله(البته ده ساله)
بعدشم به قدرت رسیدن سرمایه دارها که به اسم دین فلاکت فحشا نصیبمان کردند
و حالا هم که دم انها را قیچی کردند دست زدند به بر اندازی
تحریم،موضوع هسته ای،حقوق بشر،و….
هر روز یک سنگ اندازی جدید
توی این وضعیت کسی می تواند کشور را اداره کند و به چالش نیافتد
اگر مدد خداوند نبود که در همان روزهای اول انقلاب شکست میخورد

خیلی عذر میخام که نمتونم مطالعه کنم
خوشبختانه با این همه کتابهای نفیس و گرانبها ی فقه شیعه دیگه جای برای عرض اندام کتب خارج از مذهبم نمی مونه
ولی من شما را به خواندن قران سفارش میکنم
واگر رستگاری میخواهید خواندن سیره اهل بیت(علیه ما سلام)
پیروز باشید و دیندار
یا حق
ألحَمدُلِلَّهِ الَّذي جَعَلنَا مِنَ المُتَمَسِّکینَ بِوِلاَیَةِ امیرالمؤمنین(علیه السلام)

  شیعه wrote @

عزیزم برو فکر نان باش ک خربزه آبه ما کشورهای اسلامی تو چه چیزی تو دنیا اولن ها
توی علم؟ توی ثروت؟ توی عدم بی کاری؟ توی قدرت نظامی؟ توی عدم داشتن فقر؟ توی صادرات؟ توی فناوری اطلاعات؟ توی تولید؟ توی چی
فقط توی دعوا باهم و خرافات اولیم
شیعه پاسخ میدهد:
اینو از هم عقیدهای صاحب سایت بپرس
خدا رو شکر که شیعه یه حکومت مستقل داره تا برای بعضی از فرقه های که به خوشون وصله ناچسب اسلام ناب میزنن باعث شرمساری بشه
کمک خداوند نظر اهل بیت ایران زیر این همه فشار به درجه ای رسیده که حرفی واسه گفتن داشته باشه
و اونایی که تا دیروز چراغ سبز برای حمله به ایران میدادند حالا فهمیدن با چه عقیده ای در حال مخاصمه بودند
عاشورا و عاشواریان
جهاد از روی عقل منطق اسلامی و سر خم نکردن جلوی ظالم حتی به قیمت جان
نه مثل جانیانی که به اسم اسلام آبروی انسان انسانیت رو برده اند
و به اسم جهاد همانند سگ های هار به صغیر و کبیر رحمی ندارند
هر جه باشد مخلص کلام ایران رو ایرانی شیعه میسازه نه هیج فرقه دیگه ای اگه

  رایحه wrote @

دکتر احمدی نژاد نسلتون رو بر میچینه
کافرها


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

  • Credits

    Get a free blog at WordPress.com The Fjords04 Theme

  • %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: